- De 1 Decembrie se vor oferi 1500 - 2000 de porţii de fasole.
- Săptămâna viitoare aducem brazii de Crăciun, unul în centru şi unul la Cerbul de Aur.
- Strada Republicii este în întreţinerea Drumurilor Naţionale.
- La Grădina Zoo am primit o donaţie de 2 lei în vârstă de 4 ani, o femelă şi un mascul.
- La Revelionul de la Centrul de Afaceri deja aproape că nu mai sunt locuri.
- Azil de noapte pentru oamenii străzii în fostul sediu al Staţiei de Ambulanţă.
- Deocamdată, până se face Regiunea Iaşi, nu putem să avem pretenţii de vreo capitală de judeţ la Bârlad.
▶ [TC 24:17] Constantin Constantinescu, primar Bârlad: "Deocamdată, până se face Regiunea Iaşi, nu putem să avem pretenţii de vreo capitală la Bârlad, de judeţ, după câte ştiu eu. Aşa mi-au spus cei care sunt de meserie, da. /.../ Mă deranjează că foarte mulţi oameni dintre noi în primul rând încă nu sunt conştienţi că regionalizarea va aduce un plus din punct de vedere economic Bârladului. Argumentele sunt multe, pe care le ştim, le ştiţi cu toţii. Dar văd că nimeni nu îndrăzneşte nimic. Că ştiu eu o persoană care ar închide gazul, televiziunile, nu ştiu ce, prin Bârlad, posturile, Moca SRL, da, dar mai devreme sau mai târziu se va face. Şi aşa cum spuneam, neoficial, cel puţin din punct de vedere administrativ, la Bârlad, pentru că se va redistribui şi toată zona de adresabilitate a serviciilor descentralizate din Vaslui, se va întâmpla şi pentru oraşele noastre. /.../ Şi-n discursuri, l-am văzut pe domnul Bichineţ aseară, şi prin presă, [am văzut] o oarecare ostilitate în ceea ce priveşte lucrul ăsta. Îi înţeleg pe aceia dar... mă rog, noi ar trebui să avem mai mult curaj!"
Logo-ul Bârlad Online este marcă înregistrată a OCF. Toate celelalte mărci sunt proprietatea companiilor deţinătoare. Reproducerea conţinutului din acest site este permisă numai cu acordul Online Content Factory SRL.
Pentru orice neclarităţi, informaţii suplimentare, sugestii sau comentarii vă rugăm să ne contactaţi: supportatb-odot ro
sau prin SMS la 0724 227.523 (0724 BARLAD). Atenţie ! Acest număr nu are servicii de voce, dacă sunaţi sună în gol. Vă rugăm trimiteţi doar SMS. Tarif normal în funcţie de reţea.