▶ [TC 00:00] Despre deszăpezire Constantin Constantinescu, primar Bârlad:
- Sunt destul de mulţumit de deszăpezire.
- Dacă mai ningea, nu mai aveam unde să dăm zăpada.
- Dacă nu va mai ninge, vom intra pe străzile mai mici şi în asociaţiile de proprietari iar apoi vom degaja marile intersecţii.
- Nu vom avea excez de zel în a transporta zăpada şi a cheltui în acest fel banii oamenilor.
▶ [TC 09:33] Adrian Bobeică, director SC CUP SA:
- În ultima lună, de când a dat îngheţul, am folosit 250t material antiderapant, 15t clorură de calciu şi 10t de sare.
▶ [TC 14:26] Constantin Constantinescu, primar Bârlad:
- Facem un apel la cetăţeni să iasă în parcări să decongestioneze locurile unde au maşini ca să se poată circula.
- Mai important, aşa cum scrie şi la legea 22, cetăţenii şi societăţile comerciale să cureţe zăpada din faţă.
▶ [TC 15:35] Despre comerţul ilegal cu ţigări din Piaţa "9 Mai"
▶ [TC 18:03] Despre întâlnirea cu cei de la Rulmenţi - Kombassan
Logo-ul Bârlad Online este marcă înregistrată a OCF. Toate celelalte mărci sunt proprietatea companiilor deţinătoare. Reproducerea conţinutului din acest site este permisă numai cu acordul Online Content Factory SRL.
Pentru orice neclarităţi, informaţii suplimentare, sugestii sau comentarii vă rugăm să ne contactaţi: supportatb-odot ro
sau prin SMS la 0724 227.523 (0724 BARLAD). Atenţie ! Acest număr nu are servicii de voce, dacă sunaţi sună în gol. Vă rugăm trimiteţi doar SMS. Tarif normal în funcţie de reţea.